קשב וריכוז

הפרעת קשב וריכוז היא תופעה שהולכת והופכת נפוצה עם הזמן, בשל השתכללות אמצעי האבחון.

 

בהתאם לכך, הורים רבים מוצאים עצמם מוקפים באינספור סימני שאלה

מדוע הילד שלי אנרגטי יותר מילדי כיתתו?

מדוע הישגיו בלימודים נמוכים, על אף יכולותיו הגבוהות?

מדוע הוא מבלה שעות מול המחשב ומתעלם מדרישותיי?

 

וכן הלאה. ובכן, כשמדובר בהפרעת קשב וריכוז, היא התשובה למרבית השאלות מסוג זה.

 

הפרעת קשב וריכוז היא מכלול של תסמינים המתחלקים לשלוש קטגוריות עיקריות – קשב וריכוז, אימפולסיביות והיפראקטיביות, כאשר השפעותיהם באים לידי ביטוי במידה משתנה בין אדם לאדם.

 

הפרעת הקשב איננה נכללת בקטגוריה של לקויות למידה, מאחר ולא רק התפקוד האקדמי נפגע כתוצאה מהן, כי אם גם תפקודים חברתיים. ללא טיפול, הפרעות הקשב עלולות להוות הפרעה בכל תחומי החיים, החל בלימודים ובעבודה, וכלה ביחסים חברתיים. אי לכך, אנו במרכז תלמים מאמינים כי יש לאבחן את ההפרעות מוקדם ככל שניתן, על מנת למנוע נזק, נפשי בעיקר, שעלול להיגרם לילד בהיעדר טיפול מותאם.

 

ילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז מתנהלים באופן ייחודי, הנתקל בקושי של הסביבה להבינו. מדובר בהתנהגויות רגילות גם לאנשים שאינם בעלי ההפרעה, אך במקרה זה הן מוקצנות ומועצמות. אופייה הלא מוגדר של ההפרעה, עלול ליצור בלבול בין תסמיניה לבין כוונותיו או מעשיו של הילד, ובכך לגרום לחוסר הבנה שבמרכזה מעשיו השגויים כביכול של הילד, שלמעשה אינם בשליטתו. ואכן, ילדים אלו חווים אינספור תסכולים בשלל תחומים, ומעט מאוד משוב חיובי מסביבתם. לכן, אבחון מוקדם של ההפרעה מוביל לבהירות בקרב סובביו של הילד, ומאפשר התאמה של הסביבה לצרכיו, הן מבחינה טכנית, והן מבחינה רגשית.

 

במרכז תלמים, בראש ובראשונה רואים את הילד מעבר לקושי, ושמים דגש רב על הבנה עמוקה ואמתית של הילד, תוך הכרה בעוצמותיו, כישרונותיו, וחזקותיו. אנו מייחסים חשיבות מכרעת להכרה בחזקות אלה על ידי הסביבה, באופן בו הילד יזכה להכרה ותמיכה מבני משפחתו, מוריו ומדריכיו. באמצעות שיקוף חיובי ומחזק מהסביבה, תוך כדי התהליך שמוכוון על ידי צוות המטפלים המקצועי של מרכז תלמים, הילד מפתח בטחון, דימוי ומודעות עצמיים, ולומד להאמין ולראות את עצמו באור חיובי.

 

אבחון קשב וריכוז

 

מבדק ה-MOXO  הינו מבדק חדשני המיועד לאבחון הפרעות קשב וריכוז.

 

המבדק מספק תמונת מצב הרבה יותר מדויקת ומפורטת מהאלטרנטיבות הישנות, ומאפשר מציאת פתרונות מותאמים באופן ייעודי לכל ילד.

תוצאות המבדק יוצרות חלוקה של תופעות הפרעת הקשב והריכוז לארבעה מרכיבים עיקריים: קשב, תזמון, היפראקטיביות ואימפולסיביות.

אף על פי שאלו מהווים מכלול שלם, כל אחד מהמרכיבים הללו, הוא בעל השפעה חשובה משלו, ובעל ביטויים שונים בחיי היום יום.

 

מבדק MOXO מאפשר התמקדות בהיבטים ספציפיים אלו של הפרעות קשב וריכוז, ועל ידי התאמת טיפול הולם – לעקוף את הקושי.

בנוסף, ניתוח תוצאות המבדק והגרפים המתקבלים, מהווה נדבך נוסף ביצירת תמונה רחבה על מצבו הרגשי של הנבדק.

 

מבדק ה -MOXO  מתבצע בפורמט ממוחשב, ומהווה אינדיקציה טובה ליכולות הקשב של הנבדקים, משום שהוא פשוט ואינו גורר משתנים מתערבים לתהליך.

מבדק ה - MOXO מקובל כיום במוסדות המובילים לטיפול בהפרעות קשב וריכוז. יתרונו טמון ביכולתו לאבחן את כל הפרמטרים, תוך השפעת מסיחים, הן חזותיים והן שמיעתיים.

 

המבדק מתאים לילדים בגילאי 6 ומעלה, ולמבוגרים.

יתרונו הבולט של מרכז תלמים הינו שבתום המבדק, ההורים והילד זוכים לפגישת הערכה, הדרכה ואימון ראשוני. פגישה זו מספקת מענה מקצועי בדבר מהי הפרעת קשב וריכוז, השלכותיה בגן / בביה"ס, בבית ובכלל. כמו כן, ההורים מקבלים הדרכה והכוונה מקצועית ואישית על אופן ההתמודדות.

 

מרכז תלמים מספק אפיקי טיפול מגוונים, הכוללים, בין היתר, שלל סוגי תראפיות וטיפולים טבעיים.

חשוב לנו להדגיש את יכולותיו של הנבדק, לחזק את אמונתם של ההורים ביכולותיו, ולפעול במשותף לחיזוק יכולת המסוגלות שלו בלימודים ובחברה.

 

שלח

שם מלא:

*שדה חובה

פנייתך נקלטה בהצלחה!

נציג יצור עמך קשר בהקדם

טלפון:

*שדה חובה

דוא"ל:

*שדה חובה

תלמים המרכז לאבחונים וטיפול בהפרעות קשב וריכוז